Sedam golova u Eindhovenu: Nizozemska na kraju uvjerljiva protiv BiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Nizozemske s 5:2, u prvom kolu A Lige nacija u Eindhovenu. Golove za domaćina postigli su Zirkzee u 14., Reijnders u 45., Gakpo u 56., Weghorst u 88. i Simons u 90. minuti, dok su strijelci za BiH bili Demirović u 26. i Džeko u 73. minuti.

Nizozemci su dominirali većim dijelom utakmice i zasluženo su slavili uvjerljivu pobjedu, a nogometaši BiH su samo na momente pokazali da se mogu nositi sa ozbiljnim reprezentacijama. Unatoč tome, uspjeli su postići dva pogotka. Prvi put je nakon lijepe akcije pogodio Ermedin Demirović, a drugi put na 3:2 smanjio je majstorskim potezom Edin Džeko.

Naredni susret izabranici Sergeja Brabareza igraju za tri dana u Budimpešti protiv Mađarske, koja je večeras poražena od Njemačke sa 5:0.