Hrvatska doživjela poraz u finalu OI: Srbija osvojila novu zlatnu medalju

Vaterpolska reprezentacija Srbije pobijedila je Hrvatsku u dramatičnom finalu Olimpijskih igara u Parizu.

Tako je Hrvatska osvojila srebrnu medalju, dok je Srbija, koja je branitelj zlata iz Tokija, ponovno pobijedila u finalu.

Ovo je drugi put da su se ove dvije reprezentacije susrele u finalu Olimpijskih igara; prvi put su Srbi pobijedili 2016. godine. Iako je Hrvatska nedavno bolje stajala u ogledima sa Srbijom, pobijedivši u četiri od posljednjih pet susreta, uključujući ovogodišnje četvrtfinale Svjetskog prvenstva, Srbija je sada ponovo osvojila zlato.

I Hrvatska i Srbija do finala su došle iako su završile na četvrtom mjestu u svojoj skupini. Hrvatska je u grupi gubila od Italije i SAD-a, ali je u nokaut-fazi pobijedila Španjolsku i Mađarsku, koje su, pak, pobjeđivale Srbiju u skupini. Srbi su u nokaut-fazi izbacili Grčku i SAD.
Hrvatska je u prvoj četvrtini povela s dva razlike, međutim onda je prala obrana Barakuda pa je prva četvrtina završila s 2:5 za Srbiju. Ivica Tucak je na time-outu održao pravu lekciju igračima. “Momci, nemojmo se za****at, koji nam je k****, počeli smo sami sebi pucat u nogu.”

Nije bio dan za hrvatske vaterpoliste
U drugoj četvrtini nadu je dao pogodak Marinića Kragića, ali Hrvatska je nije uspjela obratiti pa smo na stanku otišli s 8:5 za Srbiju. Žestoka borba vodila se u trećoj četvrtini. Međutim, Srbija je i u ovoj četvrtini ponovno bila bolja te povećala prednost, a nažalost, obrana Barakuda nije bila na visini finala. Četvrtina je završila 11:8 za Srbiju.

Borile su se Barakude do kraja i u posljednjoj četvrtini zamalo stigle do jedan razlike. Međutim, nije danas bio dan za hrvatske vaterpoliste te je utakmica završila pobjedom Srbije 13:10. Time je Hrvatska osvojila srebrnu medalju u vaterpolu na Olimpijskom igrama u Parizu.

Autor: Dnevno.ba