Podjela bodova u Zagrebu, Dinamo ispustio 2:0 protiv Monaca

U dvoboju 2. kola Lige prvaka nogometaši Dinama i Monaca su u Zagrebu odigrali 2-2 (1-0). Činilo se da Modri mogu do pobjede nakon vodstva od 2-0, ali momčad iz Kneževine uzvratila je s dva pogotka i odnijela bod.

Dinamo je u svom drugom nastupu u novom formatu Lige prvaka poveo atraktivnim pogotkom Petra Sučića (45+3) na asistenciju Martina Baturine, koji je u 66. minuti fantastičnim solo-prodorom povećao na 2-0. Monaco je smanjio preko Ganca Mohammeda Salisua nakon velike pogreške vratara Ivana Nevistića, a u 90.minuti Švicarac Denis Zakaria je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Bernauer.

Nakon visokog poraza u prvom kolu od Bayerna, Dinamo je kod kuće odigrao odličnu i vrlo hrabru utakmicu, dominirao i vodio s 2-0, a onda s dvije pogreške u završnici dopustio Francuzima da izbjegnu poraz. GOLOVI Utakmica je odigrana pred 13.000 gledatelja i po nemogućim uvjetima i kišom natopljenim terenom koji je uvelike otežavao igru.

Trener Dinama Nenad Bjelica isključen je pred kraj utakmice zbog prigovora, jer je već prethodno zaradio jedan žuti karton. U sljedećem kolu 23. listopada Dinamo gostuje kod Salzburga. U prvom kolu novog formata elitnog natjecanja Dinamo je na gostovanju poražen od Bayerna 9:2, dok je Monaco pobijedio Barcelonu 2:1.