Jezivi detalji ubojstva u Kalesiji: Suprugu zadavio na spavanju, sin se pokušao obraniti

Sud u Tuzli odredio je pritvor Emiru Selimoviću, osumnjičenom za dvostruko ubistvo u Kalesiji.

Njega Tužiteljstvo tereti da je suprugu i sina usmrtio davljenjem, a za to je čekao da zaspu. Saznajemo i da je istragom utvrđeno da se sin pokušavao obraniti od monstruoznog oca.

Danas je održano ročište za određivanje mjere jednomjesečnog pritvora Emiru Selimoviću (38), kojeg se tereti za dvostruko ubistvo na podmukao način. On je, kako je navedeno, usmrtio suprugu Inelu (37) i njihovog 13-godišnjeg sina u stanu u Kalesiji.

Kako saznaje Klix.ba, Selimoviću je nakon ročišta određen pritvor u trajanju od mjesec dana, čime je Županijski sud u Tuzli prihvatio prijedlog Tužiteljstva TK.

Tužitelj Slaven Koval je obrazlažući razloge za određivanje pritvora iznio i šokantan detalj. Naime, kako je kazao, Selimović je tokom boravka u stanu u Kalesiji iskoristio povjerenje žrtava, govoreći da im se ništa loše neće desiti. Koval je dalje naveo da je žrtvama prišao nakon što su zaspali te im je u predjelu vrata učinio zagušenje koje je dovelo do smrti.

Suprugu onesvijestio pa ubio, sin se pokušavao spasiti
Obdukcija je pokazala da Inela nije pružala otpor prilikom ubistva, s obzirom da ju je prije davljenja Selimović dva puta udario u glavu, zbog čega je izvjesno ostala bez svijesti.

S druge strane, takav slučaj nije bio sa 13-godišnjim dječakom, koji je, kako saznajemo, a što je pokazala obdukcija, pružao otpor ocu monstrumu, ali nažalost on se nije uspio spasiti jer mu je Emir rukama stezao vrat do prestanka disanja i zagušenja, kojim je nastala smrt.

Nakon počinjenih ubistava, Selimović se dao u bijeg i to automobilom Škoda Fabia koje je bilo u vlasništvu ubijene žene. Nakon petodnevne potrage, njega je policija uspjela pronaći i uhapsiti kod sela Gornja Mravica u blizini Prnjavora.

O kakvom monstrumu je riječ govori i ta činjenica da Selimović nije razmišljao o predavanju policiji već je suprotno tome pokušavao ih zavarati da je počinio samoubistvo, ostavljanjem određenih tragova, među kojima je i prazna boca solne kiseline na obali jezera Drenova.

Istraga je u tijeku.

Autor: Dnevno.ba