PRETOVARNA STANICA: Počeo odvoz smeća na novu lokaciju

Odvoz smeća vrši se na novu lokaciju u Mostaru nakon požara u Uborku.

Kako javlja ekipa N1 iz Mostara, odvoz se vrši na selju Sjeverni logor. Riječ o reciklažnom dovrištu gdje privremeno vrši pretvoar smeća, doakle će biti odvezeno na druge lokacije širom Bosne i Hercegovine, kako je ranije odlučeno na sjednici Kriznog štaba Grada Mostara.

Građani nisu zadovoljni ovom lokacijom jer se u blizini nalaze sportsko-rekreacioni centri, škola, dječija igrališta itd.

Mostar je danima pun smeća, što predstavlja opasnost i po zdravlje građana. Na čekanju je oko 500 tona smeća za odvoz.

Za pretovar smeća planirana je i lokacija u Vrapčićima protiv koje se bune mještani.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić najavio je i krivične prijave ukoliko dođe do opstrukcija.