Široki srušio Željezničar na prepunoj Grbavici

Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su pobjedu 0:1 na gostovanju kod Željezničara na Grbavici u susretu 1. kola Wwin lige BiH, piše Korner365.

Širobriježani su se uspjeli obraniti zahvaljujući vrataru Tomiću koji je s nekoliko sjajnih intervencija najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi.

Željezničar je prvi zaprijetio u 7. minuti preko Hiroša, ali je vratar Širokog bio na mjestu.

Široki je stigao do vodstva kada je Dino Ćorić sjajnom asistencijom poslužio kapetana Marijana Ćavara koji silovito pogađa mrežu Željezničara u 13. minuti susreta.

U nastavku susreta Željezničar je u potpunosti preuzeo inicijativu i do kraja poluvremena stvorio dvije prilike preko Al Jabbera čiji je prvi udarac Tomić blokirao, a potom i obranio.

U drugom poluvremenu Željezničar je bio znatno opasniji. Najbolju priliku glavom imao je Cavnić, no Tomić je odlično intervenirao, a onda je Krpić nakon lukavog dodavanja Hiroša izašao sam pred Tomića koji je i ovaj put uspio spasiti svoj gol.

Gosti su se uglavnom branili, ali su iz nekoliko napada bili blizu povećanju vodstva. U 50. minuti Kožulj je ostao na rubu šesnaesterca, ali je bio neprecizan, dok je Ćavar u 73. minuti pogodio vratnicu, lopta je “prošetala” uz gol-crtu prije nego što ju je Galić izbio u korner.

Na kraju je ostalo 0:1, a Širobroježani su uspjeli doći do vrijednih bodova na otvaranju sezone.

Sjajna atmosfera na Grbavici
Vrijedi spomenuti i atmosferu koja je bila sjajna na prepunoj Grbavici i Škripare koji su u velikom broju došli i pružili podršku Širokom koji je stigao do važnih bodova na otvaranju sezone.

U prvom ovosezonskom susretu Radnik je danas u gostima svladao Gošk rezultatom 1:0.

Autor: dnevno.ba