Tucak poludio na srpskog suca: “Šu*ak jedan, mamu ti je*em bezobraznu!”

Grci su se, igrajući konstantno s igračem više, vratili u utakmicu, a Tucak je sredinom četvrte četvrtine pozvao jedan time-out tijekom kojeg se jasno moglo čuti što misli o spornoj Putnikovićevoj odluci.

Kontroverzna odluka srpskog suca Vojina Putnikovića potpuno je naelektrizirala atmosferu na utakmici Hrvatske i Grčke u četvrtom kolu skupine A vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama.

Na početku posljednje četvrtine, pri vodstvu Barakuda od 11-9, Putniković je Matiasu Biljaki dosudio tzv. brutality.

Biljaka je isključen do kraja utakmice, a iduće četiri minute Hrvatska je morala igrati s igračem manje, kako u obrani tako i u napadu.

Razlog za ovako drastičnu kaznu bio je i ostao nejasan svima koji su gledali utakmicu. Biljaka je bio u plivanju za loptu i rukom je nehotice pogodio u glavu jednog grčkog igrača, što suci na prvu uopće nisu sankcionirali tako rigorozno.

Međutim, uslijedio je pregled snimke na kojem se vidjelo da nije to bilo tako strašno, ali Putniković je dosudio brutality i razjario hrvatskog izbornika Ivicu Tucka, piše Gol.hr.

Grci su se, igrajući konstantno s igračem više, vratili u utakmicu, a Tucak je sredinom četvrte četvrtine pozvao jedan time-out tijekom kojeg se jasno moglo čuti što misli o toj spornoj Putnikovićevoj odluci.

“Onaj violence, za što mi radimo tri godine, šu*ak jedan”, povikao je Tucak, zatim i zagrmio prema igračima: “Dođi ovdje! Dobit ćemo ovu utakmicu, želim ovaj karakter do kraja!”

Između toga, suca Putnikovića je još “počastio” riječima: “Mamu ti je*em bezobraznu!”

Tuckovu reakciju može se pogledati OVDJE

Hrvatska je na koncu pobijedila Grčku sa 14-13 (3-3, 1-3, 7-3, 3-4) osiguravši plasman u četvrtfinale. Barakude su do pobjede predvodili Konstantin Harkov sa četiri i Jerko Marinić Kragić te Loren Fatović sa po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana. (bljesak.info)