Bjelogrlić o Svadbi: Zabranjeni smo u Srbiji, film smo snimili u Hrvatskoj

Glumac i redatelj Dragan Bjelogrlić izjavio je kako je film “Svadba”, nastao u suradnji s kolegama iz Hrvatske, projekt koji će, kako kaže, voljeti cijela regija, ali koji se danas ne može realizirati u Srbiji.

“Zajedno s našim kolegama iz Hrvatske snimili smo film koji će voljeti cijela regija, a to danas u Srbiji ne možemo učiniti”, rekao je Bjelogrlić, koji u filmu tumači jednu od glavnih uloga.

“Zabranjeno nam je raditi u Srbiji”
Bjelogrlić je na svom Instagram profilu objavio snimku u kojoj odgovara na pitanje o tome što je bilo najizazovnije u procesu rada na filmu “Svadba”.

“Ono što je bilo najizazovnije jest činjenica da veći broj nas glumaca iz Srbije, koji sudjeluju u ovom filmu, posljednjih nekoliko godina ne može raditi u Srbiji. Nalazimo se na svojevrsnoj crnoj listi i zabranjeno nam je raditi. Zato smo otišli u Hrvatsku i s tamošnjim kolegama snimili film koji će voljeti cijela regija, dok to danas u Srbiji nije moguće”, istaknuo je Bjelogrlić.

Beogradska premijera uz dugotrajne ovacije
Nakon objave, uslijedili su brojni pozitivni komentari i izrazi oduševljenja filmom “Svadba”, koji je nedavno imao beogradsku premijeru u Plavoj dvorani Sava centra. Publika je film nagradila desetominutnim ovacijama.

Crvenim tepihom dugim 25 metara prošetala je brojna glumačka ekipa koju predvode Dragan Bjelogrlić, Rene Bitorajac, Vesna Trivalić, Seka Sablić, Anđelka Stević Žugić, Denis Murić, Roko Sikavica, Marko Grabež, Nika Grbelja i Snježana Sinovčić-Šiškov.

Radnja između Beograda i Zagreba
Radnja filma “Svadba” prati dvije imućne obitelji, jednu iz Beograda i drugu iz Zagreba, čija se djeca zaljubljuju daleko od kuće.

Zaplet započinje neplaniranom trudnoćom, koja ubrzava upoznavanje roditelja, dok svadba, koja mora ostati strogo čuvana tajna, postaje okidač za niz komičnih i napetih situacija koje postupno izmiču kontroli.

Autorski tim i produkcija
Uz Igora Šeregija, koji potpisuje i scenarij, autorski tim čine direktor fotografije Tomislav Sutlar, montažerka Lea Mileta i scenografkinja Jana Piacun, koji su također nazočili beogradskoj premijeri.

Film je nastao u produkciji kuća Eclectica i Viktorija film, pod producentskim vodstvom Ivana Kelave i Marka Jocića.

Bljesak.info