Nakon napada na hrvatsku obitelj Erdeljac koji je šokirao Tuzlu, počinitelj na slobodi, žrtve u strahu. Višemjesečna upozorenja na nepoštivanje kućnog reda kulminirala brutalnim napadom na oca i sina, supruga doživjela horor u pritvoru
Tuzlanska županija postaje mjesto opće nesigurnosti, a mnogi zbog te činjenice upiru prstom u policiju i pravosuđe sumnjajući u njihovu pristranost, pa čak i umiješanost u brojna kaznena djela. Slučaj prostitucije čije su žrtve malodobne djevojčice zbrinute u ustanovama za socijalnu skrb u koju su bili umiješani i policijski službenici u Tuzli, koji su žrtve podvodili, prije šest mjeseci šokirao je BiH, ali i regiju.
Zbog objave razgovora s djedom jedne od žrtava koji je strahovao za njezin život, policija je po nalogu Županijskog tužiteljstva upala u obiteljsku kuću novinara Fatmira Alispahića te mu oduzela kompletnu opremu za snimanje inače vrlo gledane emisije „Defter Hefte“.
Najnoviji primjer koji otvara ozbiljne sumnje da su policija i pravosuđe svojim (ne)radom u Tuzlanskoj županiji stvorili ozračje opće nesigurnosti u kojemu nasilnici mogu raditi što hoće, nedavni je napad na obitelj Erdeljac u Ulici kraljice Katarine u tuzlanskom naselju Slatina. U pitanju je hrvatska obitelj jer Zvonimir i sin mu Deni imaju i hrvatsko državljanstvo, piše Večernji list BiH.
– Napetosti koje su kulminirale premlaćivanjem moga supruga i sina traju mjesecima, otkako se u iznajmljeni stan iznad našeg, u vlasništvu obitelji Novalić, iz Brčkog doselila studentica Medina Berbić. U njezinu se stanu stalno lumpovalo, imam osjećaj da je pola grada dolazilo u taj stan. Buka i galama bile su nesnosne, a na naša upozorenja nije reagirala ni ona ni vlasnica stana. Kad smo konačno dočekali dan da joj je otac Sadmir došao po nju kako bi joj pomogao s iseljenjem, on je pozvao je mog supruga Zvonimira i sina Denija koji su se spremali vani gledati utakmicu, da izađu na stubište. Ondje ih je brutalno napao, supruga metalnim bokserom te ima hematom glave i slomljen nos, a sina je udarao o zid. Fizički je puno jači od obojice. Naravno, kao majka i supruga reagirala sam i pokušala ih zaštiti. Ubrzo stižu hitna pomoć i policija koja – zamislite, mene privodi. Za to vrijeme Medina Berbić vrišti kako joj napadaju oca. Policija meni stavlja lisice i odvodi me u pritvor u kojem mi nisu htjeli dati informaciju kako su mi sin i suprug. Ono što nisam mogla ni zamisliti, horor je koji za mene dolaskom policije tek počeo – ispričala nam je Samira Erdeljac.
Kaže da je cijelo vrijeme boravka u pritvoru, kao i prilikom kontakta s policijom, bila izložena fizičkom i psihičkom zlostavljanju uz prijetnje da će u pritvoru biti silovana.



