
Dvadeset šesti međunarodni sajam gospodarstva – Mostar 2025., na kojem će se okupiti rekordan broj izlagača iz više zemalja svijeta, održat će se od 8. do 12. travnja, a zemlja partner je Republika Italija.
Na ovogodišnjem sajmu, prema riječima organizatora, okupit će se oko 800 izlagača u dva velika moderno uređena zatvorena paviljona te na vanjskom dijelu, ukupne sajamske površine od preko 30.000 metara četvornih.
– Iznimna nam je čast što je na 26. Mostarskom sajmu zemlja partner Republika Italija, prijateljska država koja nam je zemlja partner bila još 2011. godine. S Italijom i izlagačima iz te zemlje imamo jako dobro suradnju koja će se još više produbiti kroz ovo partnerstvo – rekla je Feni direktorica Mostarskog sajma Dalfina Bošnjak, dodavši da će se izlagači iz Italije na Mostarskom sajmu predstaviti na zajedničkom štandu na oko 400 metara četvornih.
Kaže i kako je preuranjeno govoriti o protokolarnim detaljima otvaranja sajma, ali po nekom ustaljenom pravilu, čast da 26. međunarodni sajam gospodarstva – Mostar 2025. svečano proglasi otvorenim trebala bi pripasti predstavniku zemlje partnera.
Na Mostarskom sajmu zadovoljni su i odazivom izlagača, a već imaju skoro popunjene sajamske prostore.
Dnevnik.ba