Modrić sjajnom utakmicom napravio povijesni podvig, nikome to nije uspjelo posljednjih deset godina

Nogometaši Real Madrida slavili su 4:0 protiv Celte, te upisali u 28. kolu španjolskog prvenstva 21. pobjedu, čime su prednost pred drugoplasiranom Gironom ponovno povećali na sedam bodova.

Luka Modrić, 38-godišnji kapetan hrvatske reprezentacije, odigrao je još jednu veliku utakmicu. Bio je jedan od najboljih igrača na terenu, sudjelovao je kod dva gola i u 83. minuti je ovacijama ispraćen iz igre.

Madridska Marca je Modrića ocijenila visokom osmicom. Bolju ocjenu od njega dobio je samo Rudiger (8.5), a u obrazloženju piše: “Zvuči čudno reći da je Modrić od svih igrača dobio i iskoristio ‘novu priliku’, ali to je nogomet. Od prve minute bio je ključni čovjek Realovih napada. Svaki njegov dodir lopte je demonstracija klase.”

Po Sofascoreu, Modrić je bio najbolji igrač utakmice te je dobio ocjenu 9.7 i s njom ušao u povijest ove stranice koja isporučuje statističke podatke za svaku utakmicu.

Naime, od 2015./16., otkad Sofascore ima podatke za pet najjačih europskih liga, niti jedan nogometaš nije imao ocjenu veću od 9.5, a da nije postigao gol ni upisao asistenciju na toj utakmici.