Natječaj za prijem jednog liječnika u ambulantu u Bos. Grahovu

Na osnovu  Zakona o radu FBiH u skladu sa Odlukom o raspisivanju natječaja za zasnivanje radnog odnosa v.d. ravnatelj-a Doma zdravlja Drvar raspisuje:

N A T J E Č A J

za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

  1. Doktor medicine – ambulanta Bosansko Grahovo – 1 izvršitelj;

Opći uvjeti:

  • Da je državljanin Bosne i Hercegovine;
  • Da ima navršenih 18 godina života;
  • da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere
  • da ima opću zdravstvenu sposobnost.

Posebni uslovi:

  • Završen medicinski fakultet, zvanje doktor medicine;
  • Specijalizacija iz obiteljske medicine – nije uvjet;
  • Ili doktor medicine sa edukacijom iz obiteljske medicine;
  • Radno iskustvo nije uvjet;
  • Položen stručni ili specijalistički ispit.

Kratak opis poslova:

Pruža primarnu, kontinuiranu i sveobuhvatnu zdravstvenu zaštitu stanovništva, propisuje terapiju, daje uputstva i savjete, te prati tijek liječenja, upućuje bolesnike na neophodne pretrage i preglede, vrši konzilijarne preglede sa davanjem pismenog nalaza i mišljenja o radnoj sposobnosti, odnosno privremenoj ili trajnoj nesposobnosti za rad, izdaje ljekarska uvjerenja i potvrde, daje medicinska mišljenja na zahtjev nadležnih tijela, obavlja kućne posjete, educira zdravstvene radnike u svom timu, vrši konsultacije i konzilijarne preglede sa davanjem pismenog nalaza i mišljenja o radnoj sposobnosti, vodi medicinsku dokumentaciju, obavlja druge poslove iz svog djelokruga.

 Kandidat je uz prijavu na natječaj dužan priložiti:

– ovjerenu kopiju diplome;

– uvjerenje o državljanstvu;

– rodni list;

– uvjerenje od nadležnog suda da se protiv prijavljenog kandidata ne vodi krivični postupak

Samo izabrani kandidat će biti u obvezi u određenom roku dostaviti liječničko uvjerenje kao dokaz da njegovo zdravstveno stanje i psihofizičke sposobnosti odgovaraju uvjetima radnog mjesta.

Radni odnos sa izabranim kandidatom zasniva se na neodređeno vrijeme.

Ovaj javni natječaj će biti objavljen u jednim dnevnim novinama na teritoriji BiH, na stranici Zavoda za upošljavanje HBŽ-a, te na oglasnoj tabli Doma zdravlja Drvar.

Rok za podnošenje prijave je 8 dana od dana objave u dnevnim novinama.

U slučaju da ne bude pristiglih prijava, natječaj ostaje otvoren do popunjavanja radnog mjesta.

Prijavu sa dokazima o ispunjavanju uvjeta za natječaj kandidati mogu dostaviti na adresu:

Dom zdravlja Drvar, ulica Titova 109, Drvar, sa naznakom „Za natječaj“, ili osobno u prostorije ustanove.

v.d. ravnatelja:

Slavko Rogić, dipl. iur