SLOVAN – ZRINJSKI 2:2 Prvak BiH u nevjerojatnoj drami ispao iz borbe za Ligu prvaka

HŠK ZRINJSKI nije prošao u treće pretkolo Lige prvaka. Prvak Bosne i Hercegovine odigrao je dramatičnih 2:2 sa Slovanom u uzvratnoj utakmici drugog pretkola odigranoj u Bratislavi. Podsjetimo, Slovan je u prvoj utakmici u Mostaru pobijedio 1:0, pa je s ukupnih 3:2 izbacio Zrinjski.

Slovan je poveo već u petoj minuti pogotkom Aleksandra Čavrića, koji je glavom pospremio loptu u mrežu. Isti igrač bio je asistent u 66. minuti. Krasno je asistirao petom, uposlivši Sharanija Zuberua, čiji udarac golman Marko Marić nije uspio obraniti. Hrvoje Barišić dao je nadu Zrinjskom u 75. minuti. Tomislav Kiš ubacio je iz kornera, a Barišić glavom zakucao u mrežu.

Dramatična završnica i ispadanje Zrinjskog
U dramatičnoj završnici Dario Čanađija iz nevjerojatnog voleja pogodio je stativu, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Antonio Ivančić. Zrinjskom je nedostajao jedan gol za izjednačenje i produžetke, ali nije ga uspio postići.

Bosanskohercegovački prvak europski put nastavit će u trećem pretkolu Europa lige. Izbaci li ondje svojeg protivnika, minimalno će osigurati nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige. Zrinjski bi time ispisao nogometnu povijest BiH jer nikad ni jedan klub te zemlje nije igrao u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja.