Vapaj biznismena iz Bugojna: Kriminalac Ibro mi je uzeo auto od 120 i tražio mi 600.000 KM za njega

Davor Ivoš, biznismen iz Bugojna i kandidat za načelnika Općine na prethodnim lokalnim izborima oglasio se na svojoj zvaničnoj Facebook stranici gdje je iznio šokantne tvrdnje o dešavanjima u ovom gradu.

Kako je naveo na početku svog obraćanja, odlučio je da više, kako je naveo, ‘nema šutnje’.

Kako je naveo na početku, posljednjih nekoliko mjeseci u Bugojnu mu je zatvoreno nekoliko lokala, a on je odlučio napustiti državu privremeno.

 

Osudio je policiju i tužilaštvo, kazavši kako godinama pomažu lokalnom, kako je naveo kriminalcu Ibri Mandari.

Podsjećamo, Mandara je u srpnju 2022. godine uhapšen zbog iznude novca upravo od Ivoša kada mu je oštećeni predao označene novčanice, a koji mu je ranije uzeo automobil u vrijednosti od 250.000 KM.

Međutim, nedugo nakon toga, Mandara je pušten na slobodu, te je, kako navodi Ivoš nastavio po starom.

 

-Iznudio mi je preko miliom KM. Pravosudni organi do sada nisu uspjeli kod mene pronaći niti jedno krivično djelo. Da jesu, sigurno bi ga zloupotrijebili. Pripadnici Porezne uprave su otišli u policiju, dali izjavu i potpisali da sam im ja navodno prijetio smrću, a to sam i dokazao. Isti su zahtijevali da me se uhapsi. Prodao me vlastiti advokat, da uz aktivnu pomoć mojih najbližih ljudi, za koje sam se žrtvovao je ostvarena presuda Vrhovnog suda koja poništava moje dobijene pravomoćne presude koje su bile u moju korist, gdje je Općinski sud u Bugojnu legalno poništio otmičarski otete moje poslovne prostore. Sud poništava to činjenicom da je Sud u Bugojnu previše tereta stavio na dokazivanje plaćaja gospodinu Mandari, a nerazmjerno meni – pojašnjava.

 

Dalje dodaje kako će objaviti audio i video materijal sa Mandarom i prikazati kako mu je uzimao novac.

 

-Kako mi od moga auta kojeg mi je oteo, kojeg prethodno vozi, koje je u vrijednosti od 120.000 KM, ucjenjivajući me da isto moram kupiti nazad, od studenog do svibnja sa 120.000 KM cijena istog porasla na 600.000 KM, a zatim mi oteo moje lokale. Vidjet ćete njegovu facu, šta piše na papirić, pa da vidimo jel to relevantan dokaz sudu i tužilaštvu u Bugojnu. Podijelit ću sve snimke, kako me ucjenjuje, kako cijena raste sa 120 na 600 tisuća KM, pa mi uzima moje lokale i onda neko kaže „to je on sve časno i pošteno platio“ – ističe.

Tvrdi da su i četiri pripadnika FUP-a izvan naredbe Suda prikrivali novac koji je isplaćen tada Mandari.

-Moj vlastiti odvjetnik me prodao na štetu mene i moje vlasitite obitelji. Naša najveća rak rana su policajci koji prikrivaju kriminalca koji otima samo sebi u korist i koji i dan danas, ne znam da li posluje unutar zakona, a prikazat ću koliko ja godišnje samo PDV-a platim. Ovo sve nije bilo moguće da nije bilo ljudi bliskih meni koji su im pomagali da sve ovo realiziraju – zaključio je.

Na kraju obraćanja se obratio i direktno Ibri Mandari.

-Dođi kriminalac večeras, dođi otmi Nukleus(lokal čiji je Ivoš vlasnik), a ja ću pozvati sudije da ti zapisnički konstantiraju otmičarski akt, da ti pomognu da to završiš, a poslat ću ti i ovog odvjetnika da ti pomogne. Dođi frajeru da vidiš, dođi i ti i svi oni zajedno – stoji u obraćanju.

Crna Hronika