Velika pobjeda Dinama! Modri izbacili Španjolce i ostvarili povijesni europski uspjeh

Hrvatski prvak obranio je prednost iz prve utakmice odigrane u Sevilli, pogodak Takura Kaneka na Maksimiru odlučio je sve.

Nogometaši Dinama plasirali su se u osminu finala Konferencijske lige, nakon pobjede 1-0 u Sevilli u uzvratu su na svom stadionu odigrali 1-1 (0-1) protiv Betisa.

Gosti iz Seville su poveli pogotkom Cedrica Bakambua u 39. minuti, dok je Dinamo izjednačio u 56. minuti, a strijelac koji je gurnuo Dinamo prema 16 najboljih u ovom natjecanju bio je Japanac Takuro Kaneko.

Izravan plasman u osminu finala Konferencijske lige, nakon osvajanja prvih mjesta po skupinama, izborili su Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK i Fenerbahce. U krugu od tih osam momčadi je idući suparnik Dinama, a ždrijeb će se održati u petak u Nyonu.

Na samom početku susreta Betis je stisnuo te je nekoliko puta opasno krenuo prema golmanu Dinama Nevistiću. No, bile su te gostujuće šanse nedorečene do kraja, a Dinamo se relativno brzo oslobodio tog startnog pritiska Betisa.

Dosta žestoko i odlučno je igrao Dinamo koji je potom počeo prijetiti suparniku. U 18. minuti dobro je pucao Petković, iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je gostujući vratar loptu odbio u korner. Još je opasnije Petković zaprijetio tri minute kasnije. Bila je to brza akcija Dinama koja je završila udarcem hrvatskog reprezentativnog napadača, ali je lopta umjesto u mreži odsjela na vratnici.