VIDEO / Rijeka ima najopasnijeg stopera lige. Zabija golčine i rješava utakmice kao napadač

RIJEKA je ponovno lider Supersport HNL-a. U utakmici 25. kola na Rujevici domaćini su upisali pobjedu rezultatom 2:0 protiv Varaždina.

Strijelci su bili domaći stoperi, Niko Galešić u 79. i Matej Mitrović u 90. minuti. Galešić je sudjelovao i kod drugog gola, namjestio ga je tako što je loptu glavom prebacio do Mitrovića.

Nije to prvi put da Galešić rješava utakmicu u kojoj se Rijeka muči. Isto je tijekom tjedna napravio u SuperSport Hrvatskom kupu kada je iz slobodnog udarca spektakularno pogodio za 1:0 protiv Rudeša, što se pokazalo konačnim rezultatom dovoljnim za prolazak Rijeke u polufinale.

Također, ranije ove sezone, Galešić je zabio čudesan pogodak Slaven Belupo u susretu 9. kola SuperSport HNL-a i njime donio pobjedu Rijeci 1:0. Gol kakav se ne viđa na utakmicama hrvatskog prvenstva postigao je iz solo-akcije u 39. minuti.

Remek-djelo Rijekinog stopera započelo je primanjem lopte u zadnjoj liniji, a završilo koju sekundu kasnije nakon trka kroz sredinu terena i udarca nakon kojeg je lopta zatresla mrežu Ivana Sušaka.

Rijeka se tada na društvenim mrežama našalila uspoređujući njegov gol s golom Diega Maradone iz finala Svjetskog prvenstva 1986. godine. Taj Maradonin prodor nazvan je Golom stoljeća nakon što je genijalni Argentinac u solo-prodoru pretrčao 60-ak metara, predriblao petoricu i zabio Englezima.

Podsjetimo, Galešić je u Rijeku stigao u ljeto 2019. godine. Rođen je u Berlinu, gdje je i odrastao i počeo igrati nogomet, a šest je godina proveo u mlađim kategorijama Herthe, iz koje je i došao na Rujevicu. Dosad je za Rijeku sakupio 63 nastupa.