Hrvatski predsjednik Zoran Milanović izjavio je danas, 29. travnja, da bez Hrvatske vojske ne bi bilo Bosne i Hercegovine u današnjem obliku.
Milanović je ovo rekao na svečanoj akademiji povodom obilježavanja 35. godišnjice osnivanja 3. gardijske brigade Hrvatske vojske “Kune” u Slavonskom Brodu.
Kazao je da “se 3. gardijska brigada legalno borila u Bosni i Hercegovini 1992. godine”. “Časno se borila, ali ne da bi Bosnu i Hercegovinu razbila i njezine dijelove pripojila Hrvatskoj, to nikada nije bila hrvatska politika”, izjavio je Milanović.
Prema njegovim riječima, bez Hrvatske vojske ne bi bilo Daytonskog sporazuma, ni Bosne i Hercegovine u današnjem obliku. Dodao je i da Hrvatska nikoga ne vidi kao neprijatelja.
“Mi znamo tko smo, znamo za što smo sposobni, znamo da neprijatelje nemamo i da želimo graditi mirne i civilizirane odnose na obostranu i svestranu korist”, poručio je hrvatski predsjednik Zoran Milanović ističući važnost stabilnosti i suradnje sa susjedima.

