Kako je zemljište u vlasništvu Grada, postoji mogućnost da početna cijena kvadrata bude oko 2.000 do 2.200 KM, uz plan da prioritet pri kupovini imaju mladi
Trebinje se već duže vrijeme suočava s nedostatkom građevinskog zemljišta za kolektivnu stambenu izgradnju, dok je i u prigradskim naseljima sve teže pronaći prostor za individualnu gradnju. Zbog toga je izradom novog urbanističkog plana predviđena izgradnja nove urbane cjeline za stambene i poslovne objekte u takozvanom Novom Trebinju.
Nova urbana zona
Novo Trebinje planirano je na prostoru između Grada sunca i magistralnog puta prema Dubrovniku, gdje bi na oko 380 hektara trebali biti izgrađeni stambeno-poslovni objekti, ali i brojni sadržaji od javnog značaja, pišu Nezavisne novine.
Planirano je da novo naselje obuhvati:
-
stambeno-poslovne objekte
-
školu i vrtić
-
dom zdravlja i ljekarnu
-
parkove i zelene površine
-
prodajne objekte
-
pješačke i biciklističke staze
-
most preko Trebišnjice
Ranije je na ovoj lokaciji najavljivana i izgradnja kongresnog centra, što bi u budućnosti moglo dodatno unaprijediti razvoj ovog dijela grada.
Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić istaknuo je da će novo naselje imati sve sadržaje potrebne za kvalitetan život, uključujući obrazovne i zdravstvene ustanove, kao i uređenu infrastrukturu.
Prema njegovim riječima, kako je zemljište u vlasništvu Grada, postoji mogućnost da početna cijena kvadrata bude oko 2.000 do 2.200 KM, uz plan da prioritet pri kupovini imaju mladi Trebinjci i Trebinjke.

