Mlada Livanjka osvojila zlatnu medalju i dodatne bodove na svjetskoj taekwondo ljestvici

Petra Ždero osvojila zlatnu medalju i dodatne bodove na svjetskoj taekwondo ljestvici

Nadina Mehmedović iz Taekwondo akademije Tešanj-Šije i Petra Ždero iz Taekwondo kluba Magone Livno osvojile su zlatne medalje u konkurenciji seniora trećeg dana takmičenja “Multi European Games” koje se održava u Sarajevu.

Predstavnice Bosne i Hercegovine ostvarile su odličan rezultat u jakoj konkurenciji natjecatelja iz cijele Europe. Petra Ždero je savladala predstavnicu Nizozemske sa 2:0, nakon čega je bila bolja od predstavnice Turske rezultatom 2:1.

U polufinalu je u uzbudljivom meču protiv predstavnice Hrvatske Kristine Tomić bila bolja sa 2:1, te ostvarila plasman u finale do kojeg nije došlo obzirom da je predstavnica Grčke predala meč. Ždero je ovim rezultatom nastavila sjajnu formu i kontinuitet u osvajanju medalja.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi koji izvode borilačke vještine i tekst