Plemići proslavili pred prepunim tribinama, Rendulić o popuštanju

Nogometaši Zrinjskog proslavili su pred prepunim tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom visoku pobjedu u prvom susretu trećeg pretkolu Uefine Europske lige nad Breidablikom. Prvak BiH svladao je prvaka Islanda rezultatom 6:2. Krunoslav Rendulić, trener Plemića, koji su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali goste i uspjeli su postići pet pogodaka, nije krio nezadovoljstvo poslije utakmice jer je njegov klub primio dva zgoditka u 64. i 74.

Nakon utakmice izjavio je kako u utakmicama u kojima si dominantan ne smije biti popuštanja u igri. ”Igrali smo sjajno prvo poluvrijeme. Da nam je netko ponudio minimalnu pobjedu prije utakmice, prihvatili bismo. Utakmica je kasnije otišla u takvom smjeru da smo uspjeli uvjerljivo pobijediti. Drugo poluvrijeme je poziv na oprez jer ni jedna ozbiljna ekipa sebi dopustiti da primi dva gola s igračem više”, rekao je i dodao kako je ipak zadovoljan jer nije lako dati nekome šest golova. Bh. prvak tako će u uzvratu sljedećeg tjedna imati četiri gola prednosti.

Kapetan Zrinjskog, Nemanja Bilbija rekao je kako su Islanđani dobra ekipa koja je iskoristila dvije greške mostarskog kluba. ”Teret je ogroman. Napravili smo veliki korak”, rekao je. Dvostruki strijelac Tomislav Kiš je rekao kako su dva gola u mreži Zrinjskog bila nepotrebna. ”Nisu loša ekipa i ne treba nikoga podcjenjivati.

Mislim da smo danas pokazali više”, rekao je Kiš i dodao kako se nije moglo svih 90 minuta igrati presing i da se iz ova dva gola moraju izvući pouke. Nogometaši Zrinjskog stigli su nadomak povijesnog uspjeha te bi mogli postati prva momčad iz Bosne i Hercegovine koja će zaigrati u natjecanju po skupinama nekog od eurokupova. Plasman u play-off Europske lige značio bi da će Zrinjski ako i ispadne od LASK-a u toj fazi igrati najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.