PSG nevjerojatnim preokretom protiv Barcelone izborio polufinale Lige prvaka (1:4)

Unatoč 3:2 pobjedi Barcelone u prvom dvoboju na gostovanju u Parku prinčeva, PSG je pobjedom na Barceloninom Montjuicu uzvratio s visokih 4:1 i došao do ukupnih 6:4.

Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund su prva dva polufinalista ovosezonske Lige prvaka te će međusobno igrati u jednom od dva polufinalna susreta. U uzvratima četvrtfinalnih utakmica PSG je ostvario prolaz protiv Barcelone, a Borussia protiv madridskog Atletica, a obje su utakmice bile u najmanju ruku dramatične.

Četvrtfinale ove sezone nas nastavlja oduševljavati spektakularnim golijadama, budući da smo u ove dvije utakmice vidjeli čak jedanaest pogodaka. Ukupno gledano, u šest dosadašnjih četvrtfinalnih utakmica vidjeli smo 27 pogodaka, čak 4,5 po utakmici.

Unatoč 3:2 pobjedi Barcelone u prvom dvoboju na gostovanju u Parku prinčeva, PSG je pobjedom na Barceloninom Montjuicu uzvratio s visokih 4:1 i došao do ukupnih 6:4. U dvoboju je čak Barca bila ta koja je povela u 12. minuti te povisila svoju ukupnu prednost na 4:2, no presudni trenutak dvoboja dogodio se u 29. minuti kad je stoper Blaugrane Ronald Araujo zaradio direktan crveni karton nakon što je udarcem po vratu u čistoj prilici za postizanje zgoditka zaustavio krilo PSG-a Bradleyja Barcolu.

S igračem manje se Barca jednostavno nije mogla nositi, a PSG je golovima Ousmanea Dembelea, Vitinhe i Kyliana Mbappéa već do 60. minute sve preokrenuo. U nervozi Barcelone je isključen i trener Xavi, a Barca je u samoj završnici s igračem manje bacila sve karte u napad, što im se na kraju obilo o glavu jer je Mbappé zabio još jedan pogodak za konačnih 4:1, te ukupnih 6:4. Tako je prestao ogroman niz od čak 25 uzastopnih utakmica Lige prvaka u kojima je momčad koja je u prvom susretu slavila u gostima te na kraju prošla.